ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

AVRUPA BİRLİĞİ HAFTALIK BÜLTENİ 6 HAZİRAN Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

AVRUPA BİRLİĞİ HAFTALIK BÜLTENİ 6 HAZİRAN

- AB ile Çin arasında 1-2 Haziran'da Brüksel'de gerçekleştirilen 19. ikili siyasi zirvede liderler AB ile Çin arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkileri görüştüler, iklim değişikliğiyle mücadele alanında işbirliği ve Paris Anlaşması’na yönelik desteklerini tekrar teyit ettiler.

- AB Komisyonu’nun rekabet politikasından sorumlu üyesi Margrethe Vestager ve Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkanı He Lifeng, Çin'de kamu politikalarının, piyasanın işleyişine müdahale etmesini önlemek amacıyla yeni kabul edilen “Adil Rekabet Gözetimi” mekanizmasının uygulanması kapsamındaki gelişmeler hakkında AB’ye daha fazla bilgi edinme fırsatını da sağlayacak olan “devlet yardımlarının kontrolü “ konusundaki diyalog sürecini başlatmak üzere bir mutabakat belgesi imzaladı.

- AB ve Çin, 2017 yılı sonuna kadar imzalanması planlanan ikili bir anlaşma yoluyla coğrafi işaretlemeleri tescil edilerek korunmak üzere 100’er ürün belirleme konusunda uzlaşıya vardı.

- Avrupa vatandaşlarının halka açık meydanlarda, yerel yönetim binalarında, parklarda, kütüphanelerde ve diğer kamusal alanlarda internete erişimlerini sağlamak üzere WiFi4EU girişiminin finansmanı üzerinde siyasi uzlaşıya varıldı. WiFi4EU sayesinde AB genelinde kamusal alanlarda oluşturulacak Wi-Fi noktaları üzerinden ücretsiz internet erişimi sağlanabilecek.

- AB Komisyonu, Avrupa’nın Geleceği tartışmaları kapsamında yayımlanan Ekonomi ve Parasal Birlik’in derinleşmesine yönelik süreçleri içeren çalışmada, Ekonomi ve Parasal Birlik’in gelecekte bürüneceği yapının nasıl olması gerektiğine ilişkin tespitlere yer veriliyor.

- Avrupa Çevre Ajansı'nın yayımladığı iki yeni rapora göre, AB’nin sera gazı emisyonu 2015 yılında %0,5 oranında arttı. Çevre Ajansı’nın raporunda artışın temel nedeninin ulaşım sektöründen kaynaklandığı ve kullanılan yakıtların daha verimli olmasına yönelik çabalara karşın, sağlanan verimlilik artışının, ulaşım sektörüne yönelik talep artışını dengelemeye yetmediği belirtiliyor.

- Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ve ABN AMRO, ortaklaşa yürüttükleri "KOBİ Finansman Programı" kapsamında dördüncü kredi anlaşmasını imzaladı.

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014