ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

BİRİNCİ ADANA AMATÖR TATLISU OLTA BALIKÇILIĞI TURNUVASI DÜZENLENECEK

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Balıkçılar avlanacak, Adanalı doğa konusunda bilinçlenecek

Birinci Adana Amatör Tatlısu Olta Balıkçılığı Turnuvası 21 Şubat’ta gerçekleştirilecek

Birinci Adana Amatör Tatlısu Olta Balıkçılığı Turnuvası, Adana Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Balıkçılar Derneği (ÇUBADER) iş birliğiyle 21 Şubat 2015 Cumartesi günü, Galeria arkası Gondol Marina’da saat 10’da gerçekleştirilecek. Turnuva boyunca tutulan balıklar suya geri bırakılacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, ilki düzenlenecek olan ve gelenekselleşmesi planlanan turnuvanın amaçları hakkında bilgi verdi. Akkuş, “Turnuva aracılığıyla, Adana’nın en büyük değeri olan Seyhan Nehri ve Seyhan Baraj Gölü’nü, Adanalılarla buluşturup, su kültürü ve çevre bilincini yerleştirmek için böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Bilinçli balıkçılık konusunda insanlarda farkındalık yaratmak amaçlarımız arasında. Adanalıların su zenginliğimize sahip çıkması, nehir ve göldeki balık popülasyonun korunmasıyla ilgili bilgi sahibi olması da, turnuvanın diğer amaçları arasında öngörülüyor” dedi.

BALIKÇILAR VE HALK BİLİNÇLENDİRİLECEK

1 gün boyunca, Seyhan Nehri’nde, Çukurova’da yaygın olan tatlısu balıklarının oltayla avcılığının yapılacağını ifade eden Mehmet Çelebi Akkuş, “Sazan, yılan balığı, yayın balığı, karabalık ve benzeri balık türlerinin avlanacağı düşünülüyor. Üreme mevsimlerinde avlanma yapılmaması, belirli boydaki balıkların avlanmaması konularında da katılımcılar turnuva süresince bilgilendirilecek. İçinden 2 nehir geçen ve baraj gölleri bulunan Adanalıların bu doğal güzellikten, doğayı da koruyarak daha fazla yararlanması gerekiyor.” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün öncülük ettiği turnuvada ilk oltayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü atacak. Turnuva boyunca tutulacak balıklar suya geri bırakılacak.

 

ŞAFAK SÖKERKEN İZMİR BALIKÇI BARINAĞINA BASKIN

 

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014