ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

KÜRESEL İŞ GÜCÜ TRANSFERİ Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

İstanbul’a yapılacak yeni havaalanı  inşaatı için  yüklenici firma Limak’ın Vietnam’dan kamyon şoförü getirme izni aldığını medya dan işitmemiz üzerine uluslar arası işgücü temin eden firmalardan Globalhand ile bu piyasayı sorduk:

 

GlobalHand.net ‘in direktörü Abdurrahman Yakup sitemize verdiği bilgide;

Globalhand.net ülkeler arası insangücü transferine aracılık eder. Şirketlerin istedikleri ülkelerden istedikleri nitelikte elemanları o ülkenin rayiç fiyatlarına göre bulur.

Artık globalleşen dünyamızda sermaye transferlerine nasıl izin veriliyor ise işçi, işgücü transferlerine de izin veren ülkeler var.

Türk müteahhit şirketleri yurt dışında müteahhitlik işi aldıklarında sadece ihaleyi, işi aldıkları ülkelerden değil diğer ülkelerden de nitelikli veya niteliksiz işçi, işgücü transfer edebilmekteler.

Türkiye de aldıkları işlerde ise yakın bir zamana kadar yasak olan yabancı işçi çalıştırılması belirli kurallar ile serbest bırakıldı. Türkiye’de bulunamayan nitelikli işçiler yurt dışından getirilebilmektedir.

Çin, Hindistan, Nepal, Bangladeş, Filipinler, Tayland, Vietnam, Pakistan vb. ülkelerde işgücünün çok düşük olması nedeni ile bu ülkelerden müteahitlik alınan ülkelere işgücü transferi yapılabilmektedir.

Sitemiz bireysel hizmetler de sunmaktadır.

Sitemize üye olan iş arayan kişilere ücretsiz hizmet sunulmaktadır.

Eleman arayan şirketler, aradıkları nitelikte eleman sitemizde kayıtlı ise görebilmekte ve irtibat kurabilmekteler.

Sitemize üye olan nitelikli işgücünden olan bilgisayar, inşaat, makine, kalite, ziraat mühendisleri, doktorlar, hemşireler başka ülkelerde iş bulabilmekteler.

Türkiye’de tarım sektöründe en çok aranan ve yurt içinde bulunması zor meslek çobanlık olarak görüyoruz.dedi.Teşekkür ederiz.

TÜRKİYE KAMYON ŞOFÖRÜ İTHAL ETMEYE BAŞLADI

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014