ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA  EĞİTİM DESTEĞİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA  EĞİTİM DESTEĞİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, üniversiteye girmek isteyen gençleri, açacağı ücretsiz kurs sayesinde YGS ve LYS sınavlarına hazırlayarak, gelecekte iyi birer bölüm okumalarının önüne açacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu ile Mersin genelinde eğitim gören öğrenciler bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilecek. Üniversiteye hazırlık kursu olarak açılacak olan merkez, hem Mersin merkezde, hem de Tarsus’ta olmak üzere 2 şubeden oluşacak.

Üniversite okumak isteyen öğrencilere her türlü eğitim ve öğretim desteğini sunmayı amaçlayan ve öğrencilerin her şartta yanlarında olmayı hedefleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmeye devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu kapılarını öğrencilere açacak.

Tecrübeli öğretmen kadrosu ve alanında uzman eğitmenler ile eğitim verilecek olan kursta tüm kaynaklar; yani test kitapları, soru bankaları, yaprak test ve deneme sınavları da ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Akdeniz İlçesi, Çankaya Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, Yaşat İşhanı 2. katında ve Tarsus İlçesi, Bağlar Mahallesi, Mavi Bulvar, No:76 adresinde bulunan 2 kurs binasında, 12. sınıf ve mezun öğrencilere hizmet verilecek. 24 Temmuz tarihinde başlayacak ve 25 Ağustos tarihinde son bulacak olan başvurular, verilen açık adreslerden alınabilecek. Üniversite hayalleri kuran öğrenciler, başvuru için gerekli evrakları düzenleyerek, bulundukları bölgedeki eğitim merkezlerine dosyalarını teslim edebilecek ve 0 (324) 533 22 01 numaralı telefonlardan bilgi sahibi olabilecek. Eksik dosya getirenler ve başvuru tarihinden sonra gelenlerin başvuruları ise dikkate alınmayacak. Kurs merkezine şehit ve gazi yakınları koşulsuz kayıt yaptırabilirlerken, öğrenci alım sıralaması başarı ortalamasına göre düzenlenecek.

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014