ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

ÇİĞ SÜT ÜRETİCİLERİNİN FERYADI Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

ÇİĞ SÜT ÜRETİCİLERİNİN FERYADI

ÇİĞ SÜT ÜRETİCİLERİNİN FERYADI

2008 yılında çiğ süt üreticilerinin feryadı başlığı ile yazdığım yazı güncelliğini kaybetmemiş. Aradan 10 yıl geçmiş feryat, çığlık devam ediyor.!

Çiğ süt üreticisi eskiden suç tahtasına endüstriyel süt sektörünü-patronunu oturturdu.. Onlara veryansın ederdi.. Çünkü çiğ süt alım fiyatlarını belirleyen süt sanayicilerinin patronları idi…

İki yıldır çiğ süt fiyatlarını gerçekte Ekonomik kuruldaki  –Gıda Komitesi-Ekonomi Bakanı-Maliye Bakanı- Merkez Bankası Başkanı ve Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı ortaklaşa belirliyorlardı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilince çiğ süt üreticileri başvuru adresi olarak Sayın Cumhurbaşkanı’nı ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ye başvurdular.

Süt üreticisi son çare olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sesini duyurabilmek için dijital ortamda önemli bir imza kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'ye seslenen süt üreticisi, "Sayın Başkanım, Sayın Bakanım; et ve süt üreticisi zor durumda. Nefes alacak durumumuz kalmadı" dediler..

Bugüne kadar sesini yetkililere duyuramayan süt üreticisi son çare olarak dijital ortamda imza kampanyası başlattı. Artan maliyetler karşısında Temmuz ayının ortasına gelinmesine rağmen Ulusal Süt Konseyi'nin bir türlü toplanmaması süt üreticisini zor durumda bıraktı.

Süt üreticisinin sesini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye duyurabilmek için başlattığı imza kampanyasında, “Sayın Başkanım, Sayın Bakanım; et ve süt üreticisi zor durumda. Nefes alacak durumumuz kalmadı" denildi.

Yerli Et ve Süt Üreticileri Yok Oluyor! Başlığı ile başlatılan imza kampanyasının gerekçesinde şu ifadeler dikkat çekti:

"Ülkemizin üreten insanları yok oluyor.

Et ve süt üreticilerinin kaçınılmaz sonu öncesi Sn.Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım Ormancılık Bakanımız Sn.Bekir Pakdemirli'ye çağrımızdır. Sn. Başkanım, Sn. Bakanım. Et ve süt üreticisi zor durumda. Nefes alacak durumumuz kalmadı. Bu yıl yem ve diğer maaliyetlerimiz yüzde 38 civarında arttı.

Biz bu ülkenin fedakar üreticileriyiz.

Kontrolsüz ithalat politikalarıyla üretimimiz maalesef durmak üzere ve hayvanlarımızı kesime gönderip işi bırakma noktasına kadar geldik .Dolayısıyla yerli ve milli üretimimiz yok oluyor ve ithale mahkum oluyoruz. Sn. Başkanım ve Sn. Bakanım süt üreticileri olarak sizden isteğimiz acilen Ulusal   Süt Konseyinin toplanıp, süt alım fiyatının en az 1.90 TL olarak düzenlemesidir."

Böyle diyor çiğ süt üreticileri….

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014