ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

ZEYTİNYAĞININ SAHTESİ NASIL YAPILIR ? Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

ZEYTİNYAĞININ SAHTESİ NASIL YAPILIR ?

 İslahiye'de 500 kilo sahte zeytinyağı ele geçirildi

GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde, durdurulup aranan otomobilde bitkisel karışımlarla elde edilen 500 kilo sahte zeytinyağı ele geçirildi.

İslahiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin çevre yolunda şüphelenerek durdurdukları Suriyeli Ahmet Ahmut yönetimindeki 27 SCA 156 plakalı otomobili durdurup aradı. Yapılan aramada bidonlar içerisinde piyasaya sürülmek üzere hazırlanan 500 kilo sahte zeytinyağı ele geçirildi. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede rengi kırmızıya benzeyen yağın sahte olduğu saptandı. Sahte zeytinyağlarına imha edilmek üzere el konulurken, polis sürücü Suriye uyruklu Ahmet Ahmut ile yanındaki Ahmet Mustafa hakkında yasal işlem yaptı.

SAHTE ZEYTİN YAĞINI NASIL YAPMIŞLAR

Bitkisel, Ayçiçek,mısır, palm yağı zeytin yağından daha ucuz olduğu için değişen oranlarda zeytinyağının içine bu yağlar karıştırılıyor. İçine zeytin yağının tortusu konulduğunda ‘’elde yapma , organik adı altında satılıyor.

Gerçekte organik olan zeytinyağının ambalajında ise üretici firma, organik sertifika kuruluşunun adı, bakanlık ruhsat numarası gibi bilgiler bulunuyor, tüketiciler  bunu güvenle tüketebilmekteler.

 

 

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014