ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

KILIÇDAROĞLU'N DAN DSP'YE ÇAĞRI

Öğeyi Oyla
(2 oy)

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Altıok’un altına güvercini yerleştiririz’ dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu DSP’ye çağrıda bulunarak, “Gelmeliler CHP’ye artık. Bizim altıokumuz var altında şöyle kırmızı bir boşluğumuz var. Gerekirse güvercini de oraya yerleştiririz, amblemimizi de değiştiririz” dedi.

 

Denizli’de Pamukkale TV’nin canlı yayın konuğu olan Kılıçdaroğlu, DSP ile birleşme konusunda sorulan soruya “Yani kendilerine açık, net bir çağrım var. Bu vesileyle o çağrıyı da tekrar yinelemek isterim. Yani gelsinler partiye DSP’yi kapatsınlar artık. Gelsinler CHP’ye biz sosyal demokrat bir partiyiz. Gelsinler birleşelim bu işi bitirmiş olalım, temennimiz o” dedi.

 

Haziran Hareketi’ne de saygı duyduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Yani demokrasiden, özgürlükten yana olan bir hareketi, çağdaş uygarlıktan yana olan bir hareketi, bilimsel eğitimi savunan bir hareketi gözardı edemeyiz. Şimdi hem sosyal demokrat olacaksınız, hem çağdaş uygarlıktan dem vuracaksınız, hem aklın özgürleşmesini isteyeceksiniz, hem bilimsel eğitim diyeceksiniz ama bunları savunan bir hareketi görmeyeceksiniz. Hayır onları da görüyoruz, biliyoruz, onlara da saygı duyuyoruz” diye konuştu. Birleşik Haziran Hareketi içerisinde CHP’li milletvekillerinin de olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Onlar eğer seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek verirlerse ayrıca çok mutlu oluruz” dedi.

BABACAN'DAN ERDOĞAN'I KIZDIRACAK DEMEÇ

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014