ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇİFTÇİLERİN GELİRİNİ BAKIN NASIL ARTIRIYOR ? Özel

Öğeyi Oyla
(2 oy)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇİFTÇİLERİN GELİRİNİ BAKIN NASIL ARTIRIYOR ?

SULAMA TESİSLERİ İLE ÜRETİCİNİN GELİRİ ARTIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’deki üreticilere destek vermek ve tarımı geliştirmek amacıyla ürettiği projelerle dikkat çekiyor.  

Mersin genelinde Sulama Tesisleri’ni arttırarak, vatandaşların sulama suyu konusundaki sorunlarını çözmeyi hedefleyen projeleri ile Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus ilçesi Sağlıklı, Kurbanlı, Kayadibi, Eskişehir Mahalleleri, Çamlıyayla ilçesi Kisecik ve Belçınar Mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Hedefler doğrultusunda kentin her noktasında uygulamaya koyulacak proje kapsamında Tarsus ilçesi Sağlıklı, Kurbanlı, Kayadibi, Eskişehir Mahallelerinde 1560 m HDPE boru döşeme çalışması yapıldı. Çalışmaların devam ettiği Sulama Tesisi hattı ile 2000 dekar alan sulanacak. 

Çamlıyayla ilçesi Belçınar Mahallesi’nde Sulama Tesisi Projesi kapsamında 380 tonluk betonarme havuz yapılarak, 6264 m HDPE boru ve 330 m drenflaks boru döşendi. Sulama Tesisi hattından 150 üretici yararlanacak ve 650 dekar alan sulanacak.

Çamlıyayla ilçesi Kisecik Mahallesi’nde ise 1 adet motopomp grubu, motor evi yapıldı ve 1752 m çelik boru döşendi. Sulama Tesisi hattından 50 üretici yararlanacak ve 380 dekar alan sulanacak.

Vatandaşlara sulama suyu konusunda destek vermek amacıyla yapılan Sulama Tesisleri Projesi ile üreticilerin arazilerini sularken daha verimli ve modern sulama tekniklerini uygulayabilmesi, gelirlerinin artması ve çiftçilerin ekonomik yönden iyileşmesine katkı sağlanacak.

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014