ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ’DEN ÇARPICI MESAJ! Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ’DEN ÇARPICI MESAJ!

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ’DEN ÇARPICI MESAJ!

Tarım ve orman sektörünün sorunlarını el alıp çözeceklerini, üreticiyi ezdirmeyeceklerini bildiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Beni her yerde göreceksiniz. Ben mutlaka üreticilerle beraber olacağım” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı olduktan sonra İzmir’e ilk ziyaretini gerçekleştiren Bekir Pakdemirli, uçaktan indikten hemen sonra helikoptere geçerek, Buca’da 25 hektarlık orman alanındaki yangında zarar gören bölgeyi havadan inceledi.

“Yeni bir dönem başlıyor”

Daha sonra Adnan Menderes Havalimanı VIP salonu önünde toplanan kalabalığa seslenen Pakdemirli, Türkiye’nin 24 Haziran seçimleriyle bir devri kapatıp yeni bir dönemi açtığını belirterek, “Parlamenter sistem denilen ve artık Türkiye’nin enerjisini israf ettiği, ağırlığını taşıyamadığı, gelecek yolculuğunda önünü tıkadığı çok açık olan sistem, bütün kurum, kural alışkanlıklarıyla arşivlerdeki yerini almıştır. Şimdi yepyeni bir dönem başlıyor” dedi.

“Türkiye, küresel gücün merkezi olmaya aday”

Yeni çağın fırsat yüzyılı olduğunu söyleyen Bekir Pakdemirli, şöyle devam etti:

“Dünyanın zenginliğinden, refahından, güvenliğinden daha fazla pay alan ülke olmalıyız. Tarihsel miras ancak bizim gibi bir mirasa sahip olan toplum, ‘Kişiyi yücelt ki devlet de yücelsin’ anlayışı, ecdadımızın bin yıldır hüküm sürdüğü bu topraklarda yeniden bölgenin ve küresel gücün merkezi olmaya adaydır. Kardeşlik ve paydaşlık toplumu olmamız gerekiyor. Uzun zamandır bölünmelerle, sağcı-solcu, dinli-dinsiz, Sünni- Alevi, Türk-Kürt diye kamplara bölünmekten bıkmadık mı? Nihayet sizlerin iradesiyle yeni sisteme geçmiş bulunmaktayız.

Pakdemirli ailesine ikinci kez millete hizmet etmek nasip oldu. Tarım ve Orman Bakanlığımız çok geniş çalışma alanına sahiptir. Bürokratik mekanizmaları yeni sistemin öngörüsüyle atılım yapma, sorun çözme, hızlı karar alma kabiliyeti ile yeniden düzenleyeceğiz.”

Bekir Pakdemirli, kürsüye davet ettiği eşi Ahu Pakdemirli’ye de desteği için teşekkür etti.

“Türkiye için çalışma vakti”

Ardından İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na geçerek, partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Pakdemirli, “Senelerdir teşkilatın içindeyim. İlk Anadolu seyahatimiz ne olsun denilince, İzmir olsun dedik. Milletvekillerimiz de destek verdi, vakit çalışma zamanı, vakit Türkiye zamanı. Ben seçimden sonra çizmelerimi giydim ve tarlaya gittim, fotoğraf paylaştım ve ‘Vakit çalışma zamanı’ dedim. Elimizdeki, ayağımızdaki prangalar gitti. Ne iş yaptığınızın önemi yok. Yaptığınız işe önem verin, önem verdikten sonra o işi iyi yaparsanız bir yerlere gelirsiniz. Biz de hayat boyu babamızı örnek almaya çalıştık, ne görev verilirse başarılı olmaya çalıştık. İzmir için belirlenen 35 proje için Meclis Başkanımızla birlikte çalıştık. İzmir’i iyi anlayacak, iyi okuyacak isimlere ihtiyacımız var. Çok başarılara imza attık. 21’inci yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olabilir. Ben dünyayı dolaşabilirim, ama İzmir’den başka dinlenecek bir kent göremiyorum. Önümüzde yerel seçimler var. Çok çalışmamız lazım.”

“Ayaklarımızda artık prangalar yok”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’de Kaya Termal Otel’de düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü İle Buluşma Programı’nda da bakanlığıyla ilgili sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Sektör temsilcilerine seslenen Pakdemirli, “Türkiye artık başkanlık sistemiyle yönetiliyor ve eskisi gibi ayaklarımızda ellerimizde prangalar yok. Çiçeği burnunda bakan olarak söylüyorum, çok şey fark etti. Bürokrasimiz azalacak. Çok daha hızlı olacağız. Yeni sisteme en çabuk bakanlık bürokratları alışacak” dedi.

“Üreticimizi ezdirmeyeceğiz”

İzmir’in önemli bir ihracat kenti olduğunu vurgulayan Bekir Pakdemirli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Daha fazla gelir getirmemiz lazım. Toprağı olmayan ülkeler bile bizden daha fazla iş yapıyorlar. Konya kadar toprağı olan bir ülke bile, Türkiye kadar milli gelir elde ediyor. Bizim de daha iyi gelir elde etmemiz lazım. Kamuya da özel sektör mantığını getirmek için özel sektörden personel alımı da olacak. Kamu daha hızlı ve daha efektif olacak. Bakanın 15 tane danışmanı olacak, ama bakanla gelip bakanla gidecek.

Çalışma prensimiz; zoru hemen başaracağız olacak. Böyle iddialı olmak zorundayız. Üreticiyi ne olursa olsun ezdirmemenin yolunu bulmamız lazım. Sorunları birer birer ele alıp çözmeye başlayacağız, beni her yerde göreceksiniz. Her yerde ben mutlaka sizlerle beraber olacağım. Yeni sistemde çok daha iyilerini yapmak zorundayız. Yapmaz isek millete, üreticiye, tüketiciye karşı sorumluluklarımız var. Bunları spekülasyonlardan uzak tutmamız lazım. Tarım ihtisas bölgeleri konuşuluyor, tekrar tekrar bunların üzerinde durmamız lazım. Hemen talimat vereyim bürokratlarıma, tarım ihtisas bölgeleri için çalışalım, farklı gelir imkanlarını bulmamız lazım. En önemlisi köylerde yaşayan insanlarımız. En önemli bilgiler sizlerden gelecek.”

Bakan Pakdemirli’nin konuşmasından sonra toplantı basına kapalı yapıldı.

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014