ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLADI Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLADI

Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği kapsamında yapılan buzağı destekleme müracaatları başladı. Buzağı desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin birinci döneme ait başvurularını 15.07.2016 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.

Hayvancılık desteklemelerinde 2016 yılında önemli değişikliklere gidildiğini belirten Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu “Bu sene buzağı desteklerinde önemli artışlar olacak, böylelikle büyükbaş hayvancılıkta en önemli materyal olan buzağılar doğan hayvancılık işletmelerinde yetiştirilecek ve buzağı ölümlerinin önüne geçilerek hayvancılığın istenen seviyelere geliştirilmesine olanak sağlanacaktır.” dedi.

Buzağı desteklemesi kapsamında 2016 yılı için buzağı başına 350 TL ve soykütüğüne kayıtlı buzağılar için 500 TL destek verilecektir.   

Desteklemeden yararlanmak için buzağıların,

- 2016 yılı içerisinde doğmuş olması,

- Küpelenerek TÜRKVET ve E-Islah'a sistemlerine kaydedilmiş olması,

- Doğduğu işletmede canlı olarak 4 ayı tamamlamış olması,

- Programlı aşılarının (Şap, Brusella ve Sığırların Nodüler Ekzantemi aşıları) tamamlanmış olması gerekiyor.

            Başvuru şekli ve dönemleri,

Başvurular 3 dönem halinde alınacaktır. İşletmesi soy kütüğüne kayıtlı yetiştiriciler; Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla, ön soy kütüğüne kayıtlı olanlar ise; şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici / üretici örgütleri aracılığıyla İl / İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yapabileceklerdir. Yetiştiricilerin herhangi bir dönemde yapacağı başvuru daha önceki dönemde destek almamış tüm buzağılar için geçerli olacaktır.

1.Başvuru dönemi: 15.07.2016 tarihine kadardır. Soy kütüğüne kayıtlı olanlar bu dönemde başvuru yapmayacaktır.

2.Başvuru dönemi: 01.11.2016 - 31.12.2016 tarihleri arasındadır.

3.Başvuru dönemi: 01.04.2017 - 01.06.2017 tarihleri arasındadır.

Yetiştiriciler, buzağıların zamanında küpeletilmesi, TÜRKVET ve e-ıslah kayıt sistemlerine kaydettirilmesi, programlı aşılarının yaptırılmasından sorumludur.

Tüm hayvancılık desteklemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticilerimiz, İl  / İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimize başvurabilirler.

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014