ALO TARIM Haber Portalınız

A+ A A-

DÜZCE'DE HAVZA DESTEKLEMELERİ KAPSAMINDA EN UYGUN ÜRÜNLER BELİRLENİYOR

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Düzce’ de Havza Desteklemeleri Kapsamında En Uygun Ürünler Belirleniyor

Bakanlığımızca uygulanmakta olan, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında, Düzce İline yönelik olarak bölge ekolojisine uygun, ekonomik açıdan bölgeye katkı sağlayacak ürün deseni belirlenmesi amacıyla 10 - 12 Şubat 2015 tarihleri arasında 3 gün süreyle alt havza çalışma toplantısı Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Toplantıya Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Necdet Çiçek, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Uludağ, Bakanlık Temsilcileri, Akademisyenler, Giresun Fındık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü ile Sakarya Mısır Araştırma İstasyonu Müdürlüğünden konu uzmanları, Düzce İlindeki tarım paydaşları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ile konu uzmanı Ziraat Mühendisleri katıldı.

Toplantıda Düzce iline yönelik geliştirilmesi uygun görülen tarımsal ürünler,  ürün uzmanları, akademisyenler ve teknik personellerce değerlendirilmiş olup buna ilişkin olarak ürünlerin Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) formatında haritalarının çıkartılması işlemleri yapıldı.

Yapılan çalışmalar kapsamında Düzce İlinde ekonomik olarak yetişmesine en uygun ürünler tespit edilip raporlandıktan sonra Bakanlığımız havza bazlı desteklemelerinde tespit edilen ürünlere yönelik destekleme modeli geliştirilecektir.

 

 

Son Düzenlenme

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Tüm hakları saklıdır. © 2014